X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

گروه ریاضی
.................// گروه ریاضی ، فیزیک و رایانه مدارس جمهوری اسلامی ایران - در لبنان ، سوریه و اردن // .................. سرگروه آموزشی : محمدرضا حکیمیان 
قالب وبلاگ

 . . . هر آنچه در شارع مقدس وجود دارد دارای مبنای علمی است. به‌طوری که, در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ و خلاف جهت عقربه‌های ساعت باشد . . . تمام اینها از نظر علم فیزیک قابل اثبات است . . . 

 

طواف کعبه بر خلاف حرکت عقربه ساعت چرا ...

حسین اردکانی، دکترای علم فیزیک و از شاگردان پروفسور حسابی در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت:  هر آنچه در شارع مقدس وجود دارد دارای مبنای علمی است به‌طوری که در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ و خلاف جهت عقربه‌های ساعت باشد یا اینکه اکثر مراجع تقلید می‌گویند که بهتر است در ناحیه در خانه خدا تا مقام ابراهیم طواف انجام شود. 


وی افزود: تمام اینها از نظر علم فیزیک قابل اثبات است. در نیمکره شمالی که خانه خدا واقع شده است وقتی هر ذره یا جسمی خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخد 5 نیرو به آن وارد می‌شود که جمع این نیروها و انرژی‌ها به سمت داخل است. در بحث طواف هم همین است، ذرات در اینجا انسانها هستند و مجموع این نیروها نیز به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت میشود. 


این فیزیکدان ادامه داد: اگر در طواف، چرخش به سمت راست انجام می‌شد در علم فیزیک آمده است که گریز از مرکز رخ می‌داد و طبق قانون فیزیک ذرات که در اینجا انسان ها هستند به سمت بیرون پرتاب می‌شدند و نیروی آنها به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت نمی‌شد 

[ شنبه 20 آبان‌ماه سال 1391 ] [ 05:44 ب.ظ ] [ سرگروه ریاضی ]
.: گروه ریاضی ، رایانه و فیزیک در سوریه ، لبنان و اردن :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 54975